Kızlık zarı dikimi kaç kere yapılabilir ?

Kızlık zarı dikimi kaç kere yapılabilir, dikilmiş kızlık zarı ilişki dışında bozulabilir mi, dikişler kendi kendine atar mı , enfeksiyon kapar mı , esnek kızlık zarı dikilebilir mi, dikilirse kanar mı, bir bayanda en fazla kaç kez kızlık zarı dikimi yapılabilir ? evli bayanlara kızlık zarı dikilebilir mi ? gibi sorular eskiden beri biline-gelen kızlık zarı bozulması ile alakalı verilere dayanılarak sorulur. Temel bilgi bir bayanda kızlık zarının sadece 1 kez yırtılacağı ve kanama olacağı yönündedir, ve yırtılan kızlık zarı kendi kendi kendine iyileşmez, yani bekareti bozulan bir bayan aradan yıllarda geçse ve bu süre zarfında tam bir cinsel perhizde yaşasa günün birinde doğal olarak bakireliğe geri dönemez. Fakat kızlık zarı dikimi konusunda çarklar bu şekilde dönmüyor, vajina duvar mukozasından flep kaldırılarak yapılan yeni kızlık zarı cinsel ilişki ile bozulduktan sonra aradan zaman geçsin veya geçmesin isteğe bağlı olarak tekrarlanabilir, bu konuda herhangi bir kısıtlayıcı unsur yoktur. Yani pratik hayatta bekaretinizi kaybettiniz, yeniden bakire olmak için gittiniz kızlık zarı diktirdiniz, ilişkiye girdiniz, yeni kızlık zarınızda bozuldu, kızlık zarı kanaması geldi, bir süre sonra yeni bir ilişki hazırlığı olarak yeniden kızlık zarınızı diktirebiliyorsunuz, önceden bu işlemi yaptırmış olmanız son yapılan ameliyatın başarısını etkilemiyor.

Peki nasıl oluyorda aynı kadına teorik olarak sayısız defa kızlık zarı dikilebiliyor dersiniz. Olayı hemen izah edelim ; flep yönteminde kızlık zarının hemen önündeki mukoza dokudan ince bir katman kaldırılır ve sağ ve sol duvarlardan serbestleştirilen bu katmanlar orta hatta birleştirilerek yeni kızlık zarı oluşturulur. Mukozadan alınan katmanın altı yaklaşık 3 haftada yeni bir mukoza tabakası ile kaplanır, dolayısı ile yeniden kızlık zarı yapacak malzeme hazır olur. Doğal kızlık zarınında üzeri aynı renk ve yapıda mukoza ile kaplı olduğu için iyileşme dönemi sonrası dikilmiş kızlık zarının doğal olandan ayırd etmek oldukça zordur.


Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık zarı dikimi fiyatları

Kızlık zarı dikimi yorum

Kızlık Zarı Bozulmuşmudur ?

Yasal uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.