Kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır ?

Bekaret konusuna çok önem veren bir toplumda yaşıyoruz o yüzden birçok genç kız bakireliklerini bir hazine gibi özenle saklıyorlar ama hayatın doğal akışı bazı durumlarda bunun tersini mümkün kılabiliyor ve tam birleşme olmasa bile sürtünme ile yakınlaşmalarda kan gelebiliyor. Bu durumda birçok genç bayan İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemizi arayarak veya WhatsApp'tan ulaşarak kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır diye soruyor. Bekaretinizin bozulup bozulmadığını net olarak anlamak için bir jinekolog tarafınca yapışacak olan kızlık zarı muayenesi şarttır ama öncelikle ihtimalleride söyleyelim: herhangi bir yakınlaşmada , yani sürtünme, parmaklama, mastürbasyon gibi durumlarda birkaç damla veya daha fazla kızlık zarı kanı gelmişse vajinaya penis girmemiş olsa bile kızlık zarı bozulabilir, yada tam tersi vajinaya penisin girmesi , parmak girmesi veya başka bir cisim girmesi durumunda hiç kan gelmemesi durumundada kızlık zarı içten ayrışma tarzında bozulacaktır. Himen yani kızlık zarının durumunu öğrenmek için kızlık zarı resmi çekip kadın doğum uzmanına göndermeniz sonuç vermek.

Bu yazımızda kızlık zarının bozulduğunu nasıl anlayacağınıza yönelik bilgilerden sonra himen yani kızlık zarı hakkında genel bilgiler, kızlık zarının bozulmuş olup olmadığının değerlendirilmesi, himenoplasti yani kızlık zarı dikimi hakkında çeşitli bilgiler ve son olarakta 2019 senesi için İstanbul'da kızlık zarı diktirme ücretleri hakkında ip uçları veriyoruz. Jinekolog Op. Dr.  yazıyor.

Kızlık zarı

Himen konusunu görüşüyorsak öncelikle kızlık zarı nedir? Ne değildir ? Nerdedir gibi temel bilgilerede ihtiyaç var demektir. Latince kökenli evlilik tanrısından adını alan anatomik oluşum vajina girişinde ve küçük dudaklar yani labia minoraların hemen altında yer alır, alt arka tarafında 2 cm kadar uzaklıkta anüs , üst ön tarafında idrar deliği ve klitoris bulunur. Küçük dudaklarda kıllı yapıya sahip olan büyük dudaklarca örtülür.

Kızlık zarı bozulmuş mudur ?

Cinsel aktivite potansiyeli olan evlilik öncesi yıllarda genç bayanların en fazla kafaya taktıkları konuların başında bekaret gelmektedir, özelliklede şüpheli cinsel yakınlaşmalarda biraz ileri gidildiğinde kızlık zarı bozulmuşmudur şüphesi ile başbaşa kalan birçok bayan İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemizi arayarak bekaretlerinin devam edip etmediğini tahmin etmemizi ve olası opsiyonları konuşurlar. Neyseki kızlık zarı dikimi ile filmi geri sarma imkanı her zaman elinizin altındadır. Hadi birazda himenoplasti ameliyatlarını konuşalım.


Kızlık zarı dikimi

Bekaret tamiri, himenoplasti veya halk dilinde çok kullanılan tanımlamasi ile kızlık zarı dikimi ameliyatları tüm dünyada jinekolojinin operasyonlar bölümünde önemli yer tutar. Eski sistem geçici kızlık zarı diktirme ameliyatı 10 günden fazla dayanmadığı için pek rabet görmez, ama flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi operasyonu cinsel ilişkiye girmek için sonsuz zaman kazandırdığı için en fazla tercih edilen çeşittir. Ayrıca kalıcı zar diktirme ile birlikte vajina daraltma ve labioplasti gibi ek müdahaleleride aynı seansa sığdırmak mümkündür. Son olarakta bekaret diktirme fiyatları hakkında bilgi verelim, okumaya devam.

Kızlık zarı diktirme ücreti

Ocak 2016 için İstanbul'da kızlık zarı diktirme ücreti genellikle yapılan ameliyat çeşidine göre değişir, mesela geçici kızlık zarı diktirme fiyatı en ucuz seviyelerde iken flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi biraz daha pahalıdır, tabi vajina dataltma veya labioplasti ihtiyaçlarınızda aynı pakede girecekse zar diktirme maliyetletinizde artış kaçınışmaz olacaktır.


Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık zarı dikimi fiyatları

Kızlık zarı dikimi yorum

Kızlık Zarı Bozulmuşmudur ?

Yasal uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.