Kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır ?

Bekaret konusuna çok önem veren bir toplumda yaşıyoruz o yüzden birçok genç kız bakireliklerini bir hazine gibi özenle saklıyorlar ama hayatın doğal akışı bazı durumlarda bunun tersini mümkün kılabiliyor ve tam birleşme olmasa bile sürtünme ile yakınlaşmalarda kan gelebiliyor. Bu durumda birçok genç bayan İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemizi arayarak veya WhatsApp'tan ulaşarak kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır diye soruyor. Bekaretinizin bozulup bozulmadığını net olarak anlamak için bir jinekolog tarafınca yapışacak olan kızlık zarı muayenesi şarttır ama öncelikle ihtimalleride söyleyelim: herhangi bir yakınlaşmada , yani sürtünme, parmaklama, mastürbasyon gibi durumlarda birkaç damla veya daha fazla kızlık zarı kanı gelmişse vajinaya penis girmemiş olsa bile kızlık zarı bozulabilir, yada tam tersi vajinaya penisin girmesi , parmak girmesi veya başka bir cisim girmesi durumunda hiç kan gelmemesi durumundada kızlık zarı içten ayrışma tarzında bozulacaktır. Himen yani kızlık zarının durumunu öğrenmek için kızlık zarı resmi çekip kadın doğum uzmanına göndermeniz sonuç vermek.

Bu yazımızda kızlık zarının bozulduğunu nasıl anlayacağınıza yönelik bilgilerden sonra himen yani kızlık zarı hakkında genel bilgiler, kızlık zarının bozulmuş olup olmadığının değerlendirilmesi, himenoplasti yani kızlık zarı dikimi hakkında çeşitli bilgiler ve son olarakta 2016 senesi için İstanbul'da kızlık zarı diktirme ücretleri hakkında ip uçları veriyoruz. Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya yazıyor.

Kızlık zarı

Himen konusunu görüşüyorsak öncelikle kızlık zarı nedir? Ne değildir ? Nerdedir gibi temel bilgilerede ihtiyaç var demektir. Latince kökenli evlilik tanrısından adını alan anatomik oluşum vajina girişinde ve küçük dudaklar yani labia minoraların hemen altında yer alır, alt arka tarafında 2 cm kadar uzaklıkta anüs , üst ön tarafında idrar deliği ve klitoris bulunur. Küçük dudaklarda kıllı yapıya sahip olan büyük dudaklarca örtülür.

Kızlık zarı bozulmuş mudur ?

Cinsel aktivite potansiyeli olan evlilik öncesi yıllarda genç bayanların en fazla kafaya taktıkları konuların başında bekaret gelmektedir, özelliklede şüpheli cinsel yakınlaşmalarda biraz ileri gidildiğinde kızlık zarı bozulmuşmudur şüphesi ile başbaşa kalan birçok bayan İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemizi arayarak bekaretlerinin devam edip etmediğini tahmin etmemizi ve olası opsiyonları konuşurlar. Neyseki kızlık zarı dikimi ile filmi geri sarma imkanı her zaman elinizin altındadır. Hadi birazda himenoplasti ameliyatlarını konuşalım.

Kızlık zarı dikimi

Bekaret tamiri, himenoplasti veya halk dilinde çok kullanılan tanımlamasi ile kızlık zarı dikimi ameliyatları tüm dünyada jinekolojinin operasyonlar bölümünde önemli yer tutar. Eski sistem geçici kızlık zarı diktirme ameliyatı 10 günden fazla dayanmadığı için pek rabet görmez, ama flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi operasyonu cinsel ilişkiye girmek için sonsuz zaman kazandırdığı için en fazla tercih edilen çeşittir. Ayrıca kalıcı zar diktirme ile birlikte vajina daraltma ve labioplasti gibi ek müdahaleleride aynı seansa sığdırmak mümkündür. Son olarakta bekaret diktirme fiyatları hakkında bilgi verelim, okumaya devam.

Kızlık zarı diktirme ücreti

Ocak 2016 için İstanbul'da kızlık zarı diktirme ücreti genellikle yapılan ameliyat çeşidine göre değişir, mesela geçici kızlık zarı diktirme fiyatı en ucuz seviyelerde iken flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi biraz daha pahalıdır, tabi vajina dataltma veya labioplasti ihtiyaçlarınızda aynı pakede girecekse zar diktirme maliyetletinizde artış kaçınışmaz olacaktır.

Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0212 227 5519 
0532 221 3007 
0542 215 7274 WhatsApp
İncirli Caddesi no:9/8 kat 2 Ceylan Apt. Bakırköy İstanbul ( Kemerburgaz Üniversitesi yanı , Kaymakamlığın az yukarısı, Bakırköy meydana çok yakınız )
Metrobüs : İncirli durağında inip kaymakamlığa doğru yürüyünüz,
Vapur : Bakırköyde inip meydana yürüyün.
Uçak : Atatürk havalimanına taxi ile 10 dak. ( İstanbul dışından gelen hastalar yarım saatte işlemini yaptırıp aynı gün geri uçabilirler )
Şehirlerarası Otobüs : Esenler otogarından metro ile 10 dak. )
www.Twitter.com/jinekologdr
www.Facebook.com/kurtajfiyatlari
Jin.op.dr.turgay.karakaya@gmail.com

Yorumlar

 1. Kızlık Zarı Dikimi İsparta: Merhaba dr.bey
  6 01 2016, 12:58 - Kızlık Zarı Dikimi İsparta: Size bisey sormak istiyorum ben kucukken yani 1 e falan gidiyordum parmagimi vajinama soktum yani kucuk oldugum icin kizlik zari falan bilmiyordum sonra kan geldi ben regl oldum sandim kizligim bozulmus mudur
  6 01 2016, 14:10 - Jin op dr turgay karakaya: Muayene edelim ?
  6 01 2016, 14:43 - Kızlık Zarı Dikimi İsparta: Ben gelemem ben ispartadayim
  6 01 2016, 14:44 - Jin op dr turgay karakaya: Listemizi saklayın :

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kalıcı kızlık zarı dikim ücretleri

Kızlık zarı dikim fiyatları

Kızlık zarı diktirme