Kızlık zarı dikimi


Kızlık zarı dikimi
Himenoplasti yani kızlık zarı dikimi İstanbul'da 2015 yılı için jinekolojide en çok yapılan operasyonlardan biri olmuştur. Kaza sonucu bakretiniz kaybetmiş olabilirsiniz, yada aktif bir cinsel yaşantıdan sonra yeni bir ilişkiye başlamak isteyebilirsiniz, bunun dışında sürtünme şeklinde ön sevişme sonucu kızlık zarı yırtılmışta olabilir , sebep her ne olursa olsun , her durumda kızlık zarı dikimi yapılabilir , hatta defalarca kürtaj olmuşta olabilirdiniz , hiçbirşey farketmez yinede himenoplasti yaptırabilirsiniz. İstanbul'da kızlık zarı dikimi 2 farklı metodla yapılır , özellikle himenoplasti üzerine fokuslanmış kızlık zarı diken doktorlarda hastaların %90'ıan flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi uygulanır , zaten taleplerde o yöntededir. Kalan %10 lık kesim ise geçici kızlık zarı dikimi tercih eder , ama onlar daha fazla acelesi olan ve sürpriz cinsel ilişkiye girecek olanlardır. Bu yazımızda kızlık zarı dikimini detaylandırırken , kızlık zarı dikimi fiyatı , kalıcı kızlık zarı dikimi , flep yöntemi , geçici kızlık zarı dikimi , çift kat flep yöntemi, kızlık zarı dikimi anlaşılır mı , kızlık zarı diktirenlerin yorumları , kızlık zarı dikimi + vajina daraltma ameliyatı gibi konularada bakıyoruz.
Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
İncirli Cad. 9 Bakırköy İstanbul
0212 227 5519
0532 221 3007 WhatsApp
0542 215 7274

Kızlık zarı dikimi fiyatı

Bekaret zarı diktirme ücretleri İstanbul'da 2015 yılı ücret seviyelerine göre , dolarında son zamanlardaki tırmanışını göz önüne alırsak yaklaşık olarak ....tl seviyelerindne başlar ve flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları , çift kat flep ücreti ve himenoplasti ile vajina daraltma ameliyatının kombine yapıldığı operasyonlarda kademeli olarak yükselir. Kızlık zarı dikimi öncesi mutlaka her hastaya kızlık zarı muayenesi yapılır , kızlık testi fiyatı genellikle ...tl olmasına rağmen dikim öncesi yapılan bekaret kontrolleri için ayrıca ücret istenmez.

Kalıcı kızlık zarı dikimi

En iyi bekaret diktirme metodu kalıcı kızlık zarı dikimidir , flep yöntemide denilen yada yurtdışındaki adı ile allogreft himenoplastinin avantajlarının başında hastaya sonsuz bir zaman vermesi gelir, ayrıca kanıyla canıyla orijinal kızlık zarından nerdeyse farksızdır , adeta bakirelik günlerinize geri dönmek gibidir. Şimdi kalıcı kızlık zarı dikimi flep yönteminin nasıl yapıldığını anlatalım birazda ; hastanın bize ulaşması ,ön görüşme ve kızlık zarı muayenesi ile bekaretin bozulduğunun netleştirilmesi ile işe başlanır , daha sonra hasta ile yapacağımız kızlık zarı dikimi ameliyatının detaylarını konuşuruz , kalıcı kızlık zarı dikimi ile vajina daraltma ameliyatı sıklıkla birlikte talep edilir ve daha sonra hastanın vajina girişine lokal anestezik ilaç yapılır , böylece hasta dikim esnasında ve kızlık zarı dikimi sonrası herhangi bir acı hissetmez , artık operasyona hazırdır , vajina yan duvarından ince bir flep tabakası mukoza kaldırılır ve kızlık zarı ringine dikim yapılır , flebin diğer ucu vajina duvarındaki yerinde sabit bırakılır , böylece vajina duvarından gelen tüm kan damarları yeni oluşturulan kızlık zarının içindede yollarına devam ederek zar içi aktif kan dolaşımı sağlanmış olur , bu bize herhangi bir zamanda girilecek cinsel ilişkide kızlık zarı yırtıldığı zaman kızlık zarı kanamasını büyük oranda garanti eder. Flep yöntemi ameliyatı yaklaşık 25 dakika sürer ve sonrasında yürüyerek işinize gücünüze geri dönebilirsiniz. Dikişler 20 günde iyileşir ve artık ne zaman isterseniz cinsel ilişkiye girebilirsiniz , bu süre birkaç günde olabilir , yıllar sonrada olabilir. İstanbul'da kalıcı kızlık zarı dikimi ücretleri ....tl civarından başlar.

Kızlık zarı dikimi sonrası 

Himenoplasti ameliyatı sonrası dikişler 20 günde iyileşir ama bu sizin çalışma hayatınızı veya sosyal haraketlerinizi etkilemez , dikimden hemen sonra yürüyüp gidebilirsiniz , uzun seyehate çıkabilirsiniz , yada dikim için uzak illerden uçakla gelip aynı gün geri dönebilirsiniz. Peki kızlık zarı dikiminden sonra nelere dikkat etmek gerekiyor ? ilk günler hafif yan oturmakta fayda var , yine ilk hafta banyonuzu ayakta duş şeklinde yapın , küvete oturmayın , ilk 20 gün denize veya havuza girmeyin, bisiklete ve ata binmeyin , aşırı bacak açmayı gerektiren sporları ilk ay yapmayın. Günde birkerede size verdiğimiz pansumanı uygularsanız herşey yolunda gidecektir.

Geçici kızlık zarı dikimi

Artık önemini yitirmiş eski bir himenoplasti metodu olan geçici kızlık zarı dikimi günümüzde hastaların ancak %10 tarafınca tercih ediliyor , kalan %90'lık kesim flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi istiyor. Geçici dikime geri dönersek , çok daha kolay ve basit bir operasyondur , eski kızlık zarı parçaları yeniden birbirine dikilir , ama kızlık zarı dokusunun iyileşme özelliği olmadığı için yapılan operasyondan 10 gün sonra dikişler kendiliğinden patlar ve kızlık zarı spontan olarak bozulur , bu süre içinde cinsel ilişkiye girilirse kızlık zarı kanaması ortaya çıkar. İstanbul'da geçici kızlık zarı dikimi fiyatları yaklaşık ....tl dir.

Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
İncirli Cad 9 Bakırköy İstanbul
0212 227 5519
0532 221 3007 WhatsApp
0542 215 7274

Yorumlar

 1. 2015 02 09 15:31 Slm kızlık zarım bozuldu kaç gün içinde diktirmeliyim ve kızlık zarı diktirme fiyatınız nedir , sitede bulamdım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kızlık zarınızı istediğiniz zaman diktirebilirsiniz , yıllar sonra bile diktirseniz yine olur

   Sil
 2. Parmakla Kızlık Zarı Bozulurmu: İyi akşamlar bisey sorabilir miyim
  7 01 2016, 21:07 - Jin op dr turgay karakaya: Buyrun
  7 01 2016, 21:08 - Parmakla Kızlık Zarı Bozulurmu: Ben nisanliyim berabr kaldığımız da eliyle kızlık zarimla oynarken bi kaç damla esofmanima kan geldi kızlık zarim bozulmuş mudur acaba
  7 01 2016, 21:08 - Jin op dr turgay karakaya: Evet büyük ihtimal.. ama üzülmeyin muayene ederiz bozulmuşsa dikeriz
  7 01 2016, 21:09 - Parmakla Kızlık Zarı Bozulurmu: Ücreti ne kadardir

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kalıcı kızlık zarı dikim ücretleri

Kızlık zarı dikim fiyatları

Kızlık zarı diktirme