Kızlık Zarı

Kızlık zarı yani hymen denilen organ nerdedir , ne renktir , yırtılmışmıdır , yırtılırsa kendiliğinden iyileşirmi , kızlık zarı dikimi ( hymenoplasti ) yapılırsa cinsel ilişkide kan gelirmi , garantisi varmıdır , kızlık zarı dikimi anlaşılırmı, kaç defa dikilebilir , geçici zar dikimi ne durumlarda olur ? şeklinde çok soru soruluyor. Özellikle 2014 ilk aylarında İstanbul ve Ankara'da son derece popüler olan bekaret zarı diktirme ameliyatları hakkında kısa bilgiler verelim , bu arada kızlık zarıyla ilgili her türlü sorunuzu bekliyoruz , bizi gece gündüz arayabilirsiniz, 0212 227 5519 Turktelekom sabit hattımız ve 0532 221 3007 Turkcell GSM mobil hattımız sürekli açıktır , genelde telefonlara kıdemli asistanm esra hanım bakıyor , kendisine her türlü sorunuzu sorabilirsiniz , yada bana bağlattırın görüşelim. Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya'nın kaleminden.

Kızlık Zarı ( Hymen )

Vajina girişinden 2 cm içeride ortasında tel vaya birçok küçük delik olan elek benzeri cinsel bariyer organıdır. Pembe ve parlak renkli olup incedir. Ne işe yaradığı hep tartışılır , tabiat bayanların bekaretini korumak için böyle bir organı oaraya koymuş olamaz , ama genel kanaat bayanlarda cinsel aktif yaşam öncesi dış dünyadan gelebilecek enfeksiyöz tehlikelere karşı üreme organlarını korumak şeklinde bir görevdir.
Kızlık zarı ilk cinsel ilişki ile yırtılır ve kendi kendine iyileşme ihtimali yoktur , aslında kulak zarı yırtıldığı zaman kendiliğinden iyileşiyor ve delik kapanıyor ama kızlık zarında maalesef böyle bir durum olmuyor , hatta kızlık zarında az bir yaralanma bile olsa o bile iyileşmiyor ve yırtık kalıyor.

Esnek Kızlık Zarı

Bayanların %5-10 unda esnek kızlık zarı vardır , yani ortasında tek delikli zar tipi mevzubahistir , penisin girişine izin verir ve kanama olmaz . Ama maalesef ilk cinsel ilişkiden sonra zarın ortasında bir genişleme olacağı için kanama olmasa bile bekareti bozulmuş bayanların vajina yapısına benzer cinsel ilişkiye girilmiş vajina görünümü oluşur. Esnek zara sahip birçok bayan bu sebeple kızlık zarı dikimi için başvuruyorlar.

Kızlık Zarı Dikimi

Kalıcı kızlık zarı dikimi ( Kızlık nasıl dikilir )
Herhangi bir sebeple yırtılmış olan kızlık zarı küçük bir jinekolojik opresyonla tekrar eski orijinal haline getirilebilir ve ,ilk cinsel deneyimde yine belirgin bir kanama elde edilebilir.
2014'te İstanbul'da en çok tercih edilen yöntem kanama garantili flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimidir. Gerçekten bekaretin bozulması sorununa en radikal çözüm flep yöntemi dikimdir , vajina duvarınından kadırılan ince bir flep tabakası , aktif kan dolaşımı olan damar yapısıyla beraber kızlık zarı yatağına dikilir , müdahale 25 dakika sürer ve lokal anestezi ile yapılır , ağrı hissetmezsiniz , işlem sonrası kalkıp yürüyüp gidersiniz ve günlük hataınıza devam edersiniz , sadece 3 hafta cinsel ilişki yasaklanır , sonrasında zaten kızlık zarı nerdeyse full orijinal hale gelir ve cinsel ilişkiye girilirse belirgin bir kanama oluşur , hatta kızlık zarı yırtılmasına bağlı olarak biraz canınızda yanacaktır. Olması gerektiği gibi.

Geçici kızlık zarı dikimi :
Eskiden çok uygulanan  bu yöntem artık demode olmuştur , ancak fazla vakti kalmayan birkaç gün içince cinsellik yaşama ihtimali olan bayanlara , yani flep yöntemine uygun olmayanalara tavsiye edilebilir. Geçici dikim 5 günden fazla dayanmaz , oysaki flep yöntemi kalıcıdır ve cinsellik olazsa ömür boyu bekaret sağlar.

Kızlık Zarı dikimi fiyatı:
2014 senesinde İstanbul ve Ankara'da yaklaşık .... lira civarına kızlık zarı dikimi yaptırabilirsiniz.

Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya
Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı
Mezuniyet : İ. Ü. Cerrahpaşa Tıp Fak 1983
Mesleki tecrübe : 30 yıl

0212 227 5519 - 0532 221 3007 WhatsApp Viber SMS Facebook messenger
Lütfen randevu alarak geliniz.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kalıcı kızlık zarı dikim ücretleri

Kızlık zarı dikim fiyatları

Kızlık zarı diktirme