Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı dikimi 2014 yılı başlarında hatta önceki birkaç yılda İstanbul , Ankara ve İzmir başta olmak üzere ülkenin birçok metropolünde popüler bir jinekolojik müdahale haline geldi , eski yıllarda çok nadiren yapılan bir işlem olduğundan son derece yüksek ücretler uygulanıyordu ama son yıllarda çok sık yapılan operasoyonlardan biri olduğu için kızlık zarı dikimi fiyatıda İstanbul için .... lira gibi makul seviyelerden başlar hale geldi.
Aslına bakarsanız bekaret diktirmenin tarihçesi bizim bildiğimiz Osmanlı dönemlerine kadar uzanıyor , kazara veya yanlış ilişkilerle kızlığı bozulan yada kızlık zarı birşekilde yırtılan genç hanımlar yeniden evlenerek gerdek gecesinden başarılı ve kanlı çarşafla çıkabilmek için nisaiyeci hekimlere başvuruyorlarmış , yani yüzlerce yıldır yapılıyor aslında , ama son 10 yıldan öncesine kadar hep geçici kızlık zarı dikimi yapılırdı. Son 10 yılda flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikiminin icad edilmesiyle bekaret tamirinde bir çığır açıldı diyebilirim , çünkü flep yöntemini layıkıyla uyguladığınızda resmen hastanıza bekaretini orijinal haliyle geri vermiş oluyorsunuz ve cinsel ilişkide kızlık zarı dikimi anlaşılmıyor , belirgin bir kanama olarak gerdek gecesi full başarılı geçiyor.
Bu arada şunuda belirtelim flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimini her jinekolog yapamaz , sakın kadın doğumcu arkadaşlar alınmasın ama jinekolojine en fazla sanatsal yaklaşım gerektiren operasyon kızlık zarı dikimidir , vajinadna kadırılan flepleri kızlık zarı yatağına dikerken hesap adilmesi gereken birçok unsur vardır , bayanın kilo durumu , kızlık zarının dış ortama uzaklığı , penisin zara dayanması ile hangi basınçtan sonra zarın yırtılarak kanama oluşması gerektiğine kadar çok ince hesaplamalarla yapılır , penisin yırtamayacağı kadar kalın bir flep koyarsanız bu sefer cinsel ilişkide zarın yırtılmasını bir kenara bırakın vajinaya ulaşım bile olmaz ve gerdek gecesinin tüm büyüsü bozulur , yada daha penisi görür görmez yırtılacak kadar ince flep uygulanırsa bu seferde erkek tarafınca zarın yırtıldığı bile anlaşılmaz , kan gelse bile şüphe uyandırabilir , işte tüm bu ayrıntılara dikkat ederek kişiye göre en optimum kızlık zarı dikiminin yapılması gerekiyor.

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı

2014 yılında İstanbul , Ankara ve İzmir'de flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları .... lira civarındna başlayarak kadın doğumcunun insafına göre yukarı doğru çıkabiliyor.

Kızlık Zarı Nasıl Dikilir ?

İstanbul'da 2014 yılından en sık uygulanan flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi hastanın vajinal yapısına göre vajen duvarından kaldırılan ince flep tabakaları kızlık zarı yatağına dikilir , açıklık fazla ise çift flep , hatta 3li flep bile konulabilir , ama en sık tel flep yeterli olur. Flep kaldırılırken doku üzerindeki aktif kan dolaşımı olan kan damarları aynen korunur ve dikim sonrasıda oluşturulan kızlık zarı üzerinde kan damarları ve dolaşımın devam ettiğinden emin olunur , çünkü gerdek gecesi kızlık zarı yırtıldığında zarın üzerindeki damarlarda yırtılacağı için belirgin miktarda kanamayı bu damarlar yapacaktır.

Esnek Kızlık Zarı 

Cinsel ilişkiye izin verecek kadar büyük bir orta deliği olan kızlık zarı çeşididir , bayanların %10 unda vardır , cinsel ilişkide kanama olmayacağı için erkek tarafınca şüphe ile karşılanabilir , birçok bayan bu durumdan kurtulmak için flep yöntemi kazlık zarı dikimi yaptırarak starndart kızlık zarına geçiyor.

Kızlık Zarı Dikimi Anlaşılır mı ?

Kesine yakın ihtimalle anlaşılmaz , cinsel ilişki esnasında penis basıncı ile yırtılan kızlık zarının üzerindeki damarlarda yırtılır ve belirgin bir kanama olur , ayrıca birazda yırtılmaya bağlı canınız yanar.

Kızlık Zarı Diktirenler

İstanbul , Ankara ve İzmir'de kızlık zarı diktirmeye karar vermiş ama henüz araştırma safhasında olan birçok hasta kızlık zarı diktirenlerin görüşlerine ihtiyaç duyuyorlar , ama şunuda bilmeleri gerekir , kendi öz kardeşleri bile zarını diktirmiş olsa onlara söylemez , bu son derece gizlikalması gereken mahrem bir konudur. Ama şunu bilin , eğer dikim yöntemi başarılı olmasaydı binlerce bayan neden zarını diktirmeye geliyor.

Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya
Kadın hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Mezuniyet İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi 1983

0212 227 5519 - 0532 221 3007

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kalıcı kızlık zarı dikim ücretleri

Kızlık zarı dikim fiyatları

Kızlık zarı diktirme