Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı

28 Ocak 2015'te İstanbul'da ....TL gibi fiyatlarla yapılan kalıcı kızlık zarı dikimi hakkında ön bilgiler: tıbbi adı hymen olan ve vajina girişinden yaklaşık 2 cm içeride bir bariyer teşkil eden anatomik oluşuma halk arasında kızlık zarı deniyor . Kızlık zarı herhangi bir sebeple yırtılırsa tekrar dikilebilir , hatta birçok defada dikilebilir.

Kızlık zarı Tipleri

Anatomik olarak kızlık zarı her bayanda aynı değildir , birçok varyasyonu bulunmaktadır , genel olarak ortasında veya tüm yüzeyinde minik delikçikler bulunan zar bu şekilde adet kanamasının dışarı atılmasına izin verir.

Esnek Kızlık Zarı :
Ortasında tek delikli tipin biraz abartılı formudur , ortasındaki delik olması gerekenden daha büyük olduğu için küçük ve orta boy penislerin girişine izin verir ve kanayarak yırtılmaz. Bu erkek tarafınca yanlış anlaşılabilir , daha önceden cinsel ilişkiye girmiş bir bayan olarak değerlendirilebilir . Bu esnek kızlık zarı vakalarında bazı durumlarda bu yanlış anlamaları önlemek için zar dikimi yaparak normal kızlık zarı haline getirdiğimiz hastalarımız oluyor.

Ortada Tek Delikli Kızlık Zarı:
Zarın ortasında serçe parmak girecek kadar küçük bir delik vardır , adet kanı buradan boşalır.

Elek Şeklinde Kızlık Zarı:
En sık rastlanan tiplerdendir , zar üzerinde birçok minik delikçikler vardır.

Kapalı Kızlık Zarı:
Vajen girişini tamamen kapatan tiptir , adet yaşına gelindiği zaman şiddetli ağrılarla jinekoloğa başvururlar ve kızlık zarında minik bir delik açılarak adet kan akışı sağlanır.

Kızlık Zarı Nasıl Dikilir ?

Kızlık zarı dikimi ameliyatı kürtaj gibi küçük cerrahi müdahalelere giren lokal anestezi ile yapılabilen bir tıbbi girişimdir. 2 farklı metodla yapılır , biz İstanbul Avrupa yakasında daha çok flep yöntemi ile kalıcı kızlık zarı dikimi yapıyoruz. Son derece orijinal ve garantili oluyor , gerçek bir cinsel ilişki olmadığı sürece asla yırtılmıyor , ancak penisin vajinaya 2 cm den fazla girmesi ile yırtılıyor.
Flep yönteminde vajina dokusundan ince bir tabaka alınarak yırtılmış olan eski zarın yatağına yerleştirilerek etraflıca dikilir ve yaklaşık 10 gün içinde damarlanması ve kaynaması ile orijinal görünümünü geri kazanır.
Geçici yöntemde ise eski yırtılmış kızlık zarı parçaları tekrar birbirine dikilir ve vajen girişinde birleştirilerek bütünlük sağlanır. Geçici yöntemi çok daha az uyguluyoruz , hastalarımız özellikle isterse yapıyoruz , yoksa tavsiye edilen sağlıklı bir yöntem değildir.

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı

İstanbul Avrupa yakasında ve Anadolu yakasında azda olsa kızlık zarı dikimi yapan kadın doğum uzmanları bulabilirsiniz yaklaşık olarak  TL civarına kızlık zarı dikimi ücretleriyle karşılaşırsınız , flep yöntemi ile kalıcı kızlık zarı dikimi az daha pahalı olabilir.Saygılarımla..

Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Mezuniyet Cerrahpaşa Tıp Fakültesi
0212 227 5519 - 0532 221 3007

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kalıcı kızlık zarı dikim ücretleri

Kızlık zarı dikim fiyatları

Kızlık zarı diktirme