Hymenoplasti ile Birkaç Dakikada Kızlık Zarı DikilebiliyorTekrar bakire olmak sizin için önemli ise bu makaleyi okuyunuz. Kızlık zarı dikimi 2 farklı metodla yapılır , flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi ve geçici kızlık zarı dikimi olarak.

Kızlık Zarı Dikimi :
Kızlık zarı isteğe bağlı olarak geçici veya kalıcı olarak dikilebilir , geçici dikim gerdek gecesinden birkaç hafta önce veya en az 1 gün önce gerçekleştirilebilir, önceden yırtılmış zarlar birbirine tutturularak cinsel ilişkide kanama gerçekleşmesi sağlanır , kızlık zarının kalıcı olarak dikilmesi ise kızlık zarının kendi dokusundun dışında etrak dokulardanda bazı ince yapıları kullanarak yıllarca kullanılabilecek kalıcı bir kızlık zarı oluşturulması işlemidir.
Ekibimizde Op. Dr. Turgay Karakaya ve arkadaşları Kızlık zarı dikimi işlemini gerçekleştirmektedir.
Kızlık Zarı Dikim Fiyatı : zarın yırtılma derecesi , yırtılma zamanı , kalıcı veya geçici kızlık zarı dikimi gibi faktörlerle değişmektedir. Ayrıca özellikle ekibimizdeki bayan Kızlık Zarı Dikimi doktorların isteği üzerine öğrenci hastalarımıza özel indirim uygulanmaktadır.
İletişim ve randevu için : 0212 227 55 19 – 0532 221 3007 veya email atınız :

Kızlık Zarı Hakkında Genel Bilgiler :
Kızlık zarı yani tıbbi adı Hymen eski yunan tanrılarından evlilik tanrısı Hymeneus ‘tan ismini almaktadır. Anne karnındaki hayatta cinsiyet farklılaşması esnasında erkekte scrotum yani torbalar oluşurken , kızlardada labia major ve labia minor denilen küçük dudaklar ve büyük dudaklar oluşur. Bu safhada vajina girişinden 2-3 cm içeride yaklaşık 2 mm kalınlığında üzerinde elek gibi küçük delikler olan veya parmak girecek kadar tek bir delik olan hymen yani kızlık zarı yer alır, anatomik olarak fazla bir görevi olmamakla beraber aktif cinsel hayattan önce dış ortamdaki mikrop ve cisimlerin vaginayı etkilemesini kısmen engeller.
Genellikle islami toplumlarda ve katoliklerde kızlık zarının ayrı bir önemi vardır , kız evlendiği zaman ilk cinsel deneyimini kocasıyla yaşadığını , daha öncesinde başka erkeklerle ilişkiye girmediğini kanıtlamak için ilişki esnasındaki kızlık zarı kanaması delil olarak gösterir. Yani kızın namusu kızlık zarının sağlamlığı ile ölçülür , Tutucu çevrelerde düğünden sonraki gerdek gecesinde yani ilk gecede cinsel birleşmenin yapılacağı odanın başında ailenin deneyimli kadınlarından biri bekler, genelde bu bir yenge olur ve cinsel ilişki sonrası yırtılacak olan kızlık zarından akacak kanın bulaşacağı çarşafı bekler, ilişki gerçekleştikten yani kızlık zarı yırtıldıktan hemen sonra damat çarşafı toplayarak kalının arasında yengesine verir ve kanlı çarşaf kız ve oğlan babasının oturduğu odaya götürülerek aile büyüklerine teşhir edilir , böylece kızın namusu kanıtlanmış olur ve artık o kadın ailedeki diğer onaylı kadınlar gibi uğrunda can verilecek aile namusunu temsil eden kutsal kadınlardan biri olmuştur. Bu gelenek ve rituel çok eskidir , mesela bazı afrikew ülkelerinde kızlık bozma işlemi için ayrı küçük boyutta bir yatak kullanılır ve o yatak odanın bir kenarında süslenerek ömür boyu bir sanat eseri gibi sergilenir.
Kızlık Zarı Çeşitleri:

Kızlık zarı her insanda aynı değildir , kiminde elek gibi minik deliklerdne oluşur , kimindede ortasında tek bir delik vardı , başka bir gruptada hiç delik yoktur, bazılarıdada peniisn girişine izin verecek bir elastik yapıya sahiptir.
Annüler Hymen : ( Yuvarlak Halka )
Kresentrik Hymen : ( Yarımay )
Septalı Hymen : ( Ara Bölmeli )
Kribriform Hymen : ( Kalbur gibi delikli )
İmperforat Hymen : ( Deliksiz )

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kalıcı kızlık zarı dikim ücretleri

Kızlık zarı dikim fiyatları

Kızlık zarı diktirme